15. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 4-8 września 2018 r.

Aktualności


  • 4 kwietnia zorganizowaliśmy dwa pierwsze w tym roku spotkania Filmowej Akademii Integracji. Widzowie zobaczyli dwa filmy: "Tajemniczy Ogród" i "Imagine" (wersja z audiodeskrypcją).  W spotkaniach udział wzięli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 1, Środowiskowego Domu Samopomocy Przyszłość oraz niewidomi i niedowidzący "czytelnicy" książki mówionej KBP. Kolejne spotkania przed nami!
  • Wystawa zaprezentowana po raz pierwszy podczas ostatniej edycji naszego Festiwalu została pokazana w Zespole Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Przypomnijmy, że wystawa, która powstała w ramach fotokonforontacji przedstawia weteranów wojennych doświadczonych tragicznymi zdarzeniami na misjach.  Młodzież mogła dowiedzieć się o naszym Festiwalu jak i od ideach, które jemu towarzyszą. Uczniowie zapoznali się także z...
  •   Jednym z nieodłącznych wydarzeń w ramach EFF Integracja Ty i Ja są Małe Festiwale „Ty i Ja”, odbywające się równolegle z koszalińskim festiwalem. Już po raz ósmy zapraszamy do ich organizacji. Cechą, która leży u podstaw wartości tych wydarzeń jest ich różnorodność. Żelaznym punktem programu Małych Festiwali są projekcje filmowe, uzupełniane w każdej z miejscowości o dodatkowe atrakcje, skupione wokół najważniejszego dla nas słowa – inte...

Idea Festiwalu

Idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2018 r. odbędzie się po raz piętnasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Czterokrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji oraz osób z niepełnosprawnością. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów z niepełnosprawnościami, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2017 r. EFF Integracja Ty i Ja gościł w 48 miejscach w Polsce. W 17. kinach () wyświetlane były wybrane filmy festiwalowe, a w 31. miejscowościach miały miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Przegląd filmów EFF Integracja Ty i Ja odbył się również w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli (Belgia)()