Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • Fotokonfrontacje "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" w ramach 13. EFF Integracja Ty i Ja zaczną się już w najbliższą niedzielę. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami mistrzyń oraz mistrzów, którzy staną oko w oko z fotografikami.
  • Początek Fotokonfrontacji "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" w ramach 13. EFF Integracja Ty i Ja już coraz bliżej. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami uczestników po obu stronach tych nietypowych, artystycznych konfrontacji. Na początek - fotograficy.
  • Trwa siódme spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji, które prowadzi dr Piotr Szarszewski. Oprócz seansu filmowego w sali kina Alternatywa zgromadzeni widzowie mają niepowtarzalną okazję brać udział w moderowanej dyskusji z udziałem członków Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Koszalinie, panów Tomasza Majewskiego oraz Macieja Sochala.

Idea Festiwalu

ideanowa

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2016 r. odbędzie się po raz trzynasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Trzykrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2015 r. EFF Integracja Ty i Ja gości w 46 miejscowościach w Polsce. W 16. kinach studyjnych i lokalnych () wyświetlane są wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach mają miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Po raz kolejny festiwal gościć będzie w Parlamencie Europejskim w Brukseli (Belgia), a także w Palermo (Włochy), Madrycie (Hiszpania) i Londynie (Wielka Brytania) (violet).