Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • „Joanna” w reżyserii Anety Kopacz i „Nasza klątwa” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego otrzymały dziś nominacje do Oscara. Oba pokazywaliśmy w tegorocznym konkursie filmowym, oba werdyktem jury otrzymały wyróżnienia w kategorii najlepszy film dokumentalny. Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za twórców tych pięknych filmów!
  • Nasi kochani widzowie, goście, przyjaciele, sympatycy i dobroczyńcy! To był dla nas wspaniały rok. Fantastyczna 11. edycja Festiwalu, ponad czterdzieści Małych Festiwali w całej Polsce, przeglądy w Londynie, Hiszpanii, Włoszech, Turcji, Rumunii i po raz drugi - w Parlamencie Europejskim, ogólnopolska nagroda za wydarzenie kulturalne promujące ideę integracji. Dwanaście miesięcy niezwykłych spotkań z ludźmi pełnymi pasji i pomysłów, wzruszeń, mądr...
  • 11. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja została podsumowana w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Ostatni w tym roku, ale za to najważniejszy pofestiwalowy przegląd, został zorganizowany we współpracy z europosłem Markiem Plurą. Wśród gości byli m.in. Henri Malosse, prezydent Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego oraz europosłowie Jan Olbrycht, Julia Pitera i Bogdan Wenta.

Idea Festiwalu

idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2013 roku obchodził jubileusz dziesięciolecia. Przez tę dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Niegdyś kameralny i skromny, dziś festiwal jest nowoczesną imprezą o szerokim zasięgu.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Wartość festiwalu i jego potencjał mogliśmy w 2013 roku zaprezentować w Parlamencie Europejskim i Londynie, gdzie gościliśmy z wizytą.

Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w kolejnych festiwalowych programach swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce

 

 

11. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja (), w roku 2014 gościł w 44 miejscowościach w całej Polsce. W 29 miejscowościach odbyły się Małe Festiwale Ty i Ja (), a w 15 miastach miały miejsce projekcje filmów w ramach projektu „2 dni z EFF Integracja Ty i Ja w kinach w Polsce” ().