Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • 25. lipca miała miejsce gala finałowa konkursu Miss Polski na Wózku organizowanego po raz trzeci przez Fundację Jedyna Taka. Na scenie pojawiło się dwanaście finalistek walczących o tytuł tej najpiękniejszej. Otrzymała go Katarzyna Kozioł i to ją będziemy gościć we wrześniu w Koszalinie.
  • Od trzech lat Małe Festiwale Ty i Ja odbywają się nie tylko w polskich miejscowościach, ale także za granicą. W tym roku 12. EFF Integracja Ty i Ja po raz pierwszy nawiąże współpracę z Hiszpanią. Mały Festiwal Ty i Ja zostanie zorganizowany przez Social Erasmus Oddział w Madrycie.
  • Osiem filmów fabularnych, dwadzieścia jeden dokumentalnych i sześć amatorskich – w sumie 35. produkcji z Polski i świata powalczy o Motyle 2015 w czasie 12. EFF Integracja Ty i Ja. W programie są także dwa pokazy specjalne.

Idea Festiwalu

ideanowa

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2015 r. odbędzie się po raz dwunasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Dwukrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2014 r. także we Włoszech, Rumunii oraz Turcji.   

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2014 roku festiwal gości w 44 miejscowościach w całej Polsce. Kina w 15 dużych miastach (), podobnie jak 29 Małych Festiwali Ty i Ja odbywających się w mniejszych miejscowościach (), przybliżały ideę festiwalu wszystkim zainteresowanym, bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Byliśmy obecni również w Europie (violet) - w Parlamencie Europejskim w Brukseli (Belgia), Bursie (Turcja), Palermo (Włochy), Albie Iulii (Rumunia) oraz Londynie (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii).