Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • 23 października 2014
    Ekspansja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja trwa. W ubiegłym roku po raz pierwszy pokazaliśmy nasz dorobek i festiwalowe filmy za granicą. Już w sobotę (25 października) po raz drugi zagościmy w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie, a 19 listopada ponownie w Parlamencie Europejskim.
  • 12 października 2014
    Miasto Koszalin dzięki Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu Integracja Ty i Jazostało laureatem szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans 2014 organizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Festiwal otrzymał ponadto indywidualne wyróżnienie w kategorii „dostępna kultura”.
  • Pofestiwalowe przeglądy zagoszczą w tym roku już w 5 krajach. Po zeszłorocznej udanej prezentacji w Parlamencie Europejskim zgłaszają się kolejne kraje zainteresowane pokazaniem najlepszych filmów z Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. W październiku i listopadzie wybrane filmy konkursowe obejrzą widzowie w Londynie (Wielka Brytania), Sewilli (Hiszpania), Palermo (Włochy), Alba Iulia (Rumunia) oraz w Bursie (Turcja)

Idea Festiwalu

idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2013 roku obchodził jubileusz dziesięciolecia. Przez tę dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Niegdyś kameralny i skromny, dziś festiwal jest nowoczesną imprezą o szerokim zasięgu.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Wartość festiwalu i jego potencjał mogliśmy w 2013 roku zaprezentować w Parlamencie Europejskim i Londynie, gdzie gościliśmy z wizytą.

Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w kolejnych festiwalowych programach swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce

 

 

11. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja (), w roku 2014 gościł w 43 miejscowościach w całej Polsce. W 28 miejscowościach odbyły się Małe Festiwale Ty i Ja (), a w 15 miastach miały miejsce projekcje filmów w ramach projektu „2 dni z EFF Integracja Ty i Ja w kinach w Polsce” ().