Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • Miss Polski na Wózku to cykliczny konkurs organizowany przez Fundację Jedyna Taka, która poprzez swoje działania chce pokazywać, że każda kobieta, niezależnie od motoryki, może czuć się piękna. To już czwarta edycja wyborów Miss Polski na Wózku. Gorąco zapraszamy wszystkie pełnoletnie panie do wzięcia udziału w rekrutacji!
  • 13. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja zbliża się wielkimi krokami, zapraszamy zatem do zapoznania się z regulaminem tegorocznego konkursu filmowego. W szczególności zapraszamy wszystkich filmowców-amatorów z niepełnosprawnością do zgłaszania swoich filmów w kategorii "Film amatorski".
  • Wydawnictwo pofestiwalowe, dokumentujące przebieg 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, jest już dostępne na naszej stronie internetowej w wersji elektronicznej. Zapraszamy do oglądania oraz wspominania najważniejszych i najciekawszych wydarzeń festiwalowych z roku 2015.
  • W dniu 16 listopada sekcja ESN Litwa zorganizowała po raz pierwszy Mały Festiwal „Ty i Ja”. Wydarzenie to miało miejsce w ciągu tygodnia Social Erasmus, jaki organizowany był przez wszystkie oddziały europejskie tej organizacji jednocześnie w większości krajów europejskich.

Idea Festiwalu

ideanowa

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2015 r. odbędzie się po raz dwunasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Dwukrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2014 r. także we Włoszech, Rumunii oraz Turcji.   

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2015 r. EFF Integracja Ty i Ja gości w 46 miejscowościach w Polsce. W 16. kinach studyjnych i lokalnych () wyświetlane są wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach mają miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Po raz kolejny festiwal gościć będzie w Parlamencie Europejskim w Brukseli (Belgia), a także w Palermo (Włochy), Madrycie (Hiszpania) i Londynie (Wielka Brytania) (violet).