Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • Oto oficjalny plakat 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, nawiązujący do tegorocznego hasła „Mistrzowie sportu, mistrzowie życia”. Jego autorką jest Yauheniya Mikołaewna Ahafonava (Żenia).
  • W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbyła się dziewiąta Filmowa Akademia Integracji. Po seansie obrazu „Urodzony 4. lipca” w reżyserii Olivera Stone'a odbyła się dyskusja, nie zabrakło też wyjątkowych gości: prezesa Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju,  dyrektor Zakładu Karnego w Koszalinie oraz przewodniczącego Rady Kultury przy Prezydencie Miasta.
  • Wieloletni przyjaciel Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja i uczestnik Fotokonfrontacji "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" - Maciej Sochal - zdobył we wtorek 14 czerwca 2016 r. złoty medal w rzucie maczugą podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Grosseto (Włochy), organizowanych przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski, bijąc przy okazji rekord świata z wynikiem 37,19m. Serdecznie gratulujemy!

Idea Festiwalu

ideanowa

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2016 r. odbędzie się po raz trzynasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Trzykrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2015 r. EFF Integracja Ty i Ja gości w 46 miejscowościach w Polsce. W 16. kinach studyjnych i lokalnych () wyświetlane są wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach mają miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Po raz kolejny festiwal gościć będzie w Parlamencie Europejskim w Brukseli (Belgia), a także w Palermo (Włochy), Madrycie (Hiszpania) i Londynie (Wielka Brytania) (violet).