Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • W konkursie filmowym 13. EFF Integracja Ty i Ja wystartuje 38 filmów: siedem fabularnych, dwadzieścia trzy dokumentalne i osiem amatorskich. Znalazły się tu produkcje z Polski, USA, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Niemiec, Holandii oraz Australii. Wszystkie powalczą o statuetki Motyla 2016. 
  • Adrianna Zawadzińska została Miss Polski na Wózku 2016. To już czwarta edycja konkursu piękności organizowanego przez Fundację Jedyna Taka, który po raz trzeci odbył się w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie. W jury zasiadła Barbara Jaroszyk, dyrektor EFF Integracja Ty i Ja. 
  • W sobotę, 16 lipca, w Warszawie odbędzie się gala finałowa IV Ogólnopolskich Wyborów Miss Polski na Wózku 2016. EFF Integracja Ty i Ja jest partnerem konkursu, a Barbara Jaroszyk, dyrektor festiwalu zasiądzie w jury, które wybierze najpiękniejszą. Współpraca z Fundacją Jedyna Taka, organizatorem przedsięwzięcia, ma miejsce już po raz trzeci.

Idea Festiwalu

ideanowa

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2016 r. odbędzie się po raz trzynasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Trzykrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2015 r. EFF Integracja Ty i Ja gościł w 46 miejscowościach w Polsce. W 16. kinach studyjnych i lokalnych () wyświetlane były wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach miały miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Po raz kolejny festiwal gościł w Parlamencie Europejskim w Brukseli (Belgia), a także w Palermo (Włochy), Londynie (Wielka Brytania). Po raz pierwszy byliśmy też obecni w Zagrzebiu (Chorwacja), Wilnie (Litwa) i Frankfurcie nad Menem (Niemcy) (violet).