Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • W dniu 16 listopada sekcja ESN Litwa zorganizowała po raz pierwszy Mały Festiwal „Ty i Ja”. Wydarzenie to miało miejsce w ciągu tygodnia Social Erasmus, jaki organizowany był przez wszystkie oddziały europejskie tej organizacji jednocześnie w większości krajów europejskich.
  • Do grona europejskich państw organizujących Małe Festiwale „Ty i Ja” dołącza Chorwacja.  W dniach 7 – 11 grudnia 2015, dzięki współpracy z Erasmus Student Network Croatia, pokazy festiwalowych filmów odbędą się równolegle w Zagrzebiu, Zadarze, Rijece, Dubrowniku i Osijeku. Towarzyszyć im będą warsztaty i wykłady, które pozwolą bliżej zapoznać się z problematyką niepełnosprawności.
  • Odbywające się w dniach 1 – 3 grudnia 2015 r. Forum Made in Koszalin to pierwsza tego typu inicjatywa, prezentująca wyjątkowe koszalińskie firmy i wydarzenia,  które w najlepszy sposób reprezentują Koszalin. Zaszczytny Laur Made in Koszalin w kategorii „kultura i design” dla Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja odebrała Barbara Bielińska – Jaroszyk, dyrektor festiwalu. Serdecznie dziękujemy!
  • 10 listopada 2015
    W lipcu skończyła ledwie 62 lata. Powtarzając za Wisławą Szymborską: …tego się nie robi rodzinie, przyjaciołom, wielbicielom talentu. A jednak… Maria Idziak odeszła od nas 8 listopada 2015 r.

Idea Festiwalu

ideanowa

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2015 r. odbędzie się po raz dwunasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Dwukrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2014 r. także we Włoszech, Rumunii oraz Turcji.   

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2015 r. EFF Integracja Ty i Ja gości w 46 miejscowościach w Polsce. W 16. kinach studyjnych i lokalnych () wyświetlane są wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach mają miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Po raz kolejny festiwal gościć będzie w Parlamencie Europejskim w Brukseli (Belgia), a także w Palermo (Włochy), Madrycie (Hiszpania) i Londynie (Wielka Brytania) (violet).