Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • Ryszard Bugajski, znakomity polski reżyser, scenarzysta, pisarz, autor "Przesłuchania" jednego z najważniejszych filmów polskiej kinematografii, a także głośnego w ostatnich latach "Układu zamkniętego" zasiądzie w jury konkursu filmowego 12. EFF Integracja Ty i Ja. W środę, 9 września, spotka się z festiwalową publicznością w ramach Dyskusji Bez Barier.
  • Tylko trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia największej integracyjnej imprezy w Polsce. Ruszamy 8 września, a w programie: niemal 40 filmów, wystawy fotograficzne, które zaskoczą odwagą i tematem, koncerty, spektakle, spotkania i Dyskusje Bez Barier, oryginalni goście, happeningi, wykłady, słowem - integracja wszystkich sztuk w jednym miejscu. W zakładce Festiwal 2015 / Program - szczegółowy rozkład.
  • 21 filmów dokumentalnych, 8 filmów fabularnych i 7 amatorskich powalczy o statuetki Motyla 2015 podczas 12. EFF Integracja Ty i Ja. Wzruszające, kontrowersyjne, oryginalne, ze wszystkich stron świata - takie są nasze konkursowe filmy. Ich pełną listę publikujemy w zakładce Festiwal 2015 / Filmy

Idea Festiwalu

ideanowa

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2015 r. odbędzie się po raz dwunasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Dwukrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2014 r. także we Włoszech, Rumunii oraz Turcji.   

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2014 roku festiwal gości w 44 miejscowościach w całej Polsce. Kina w 15 dużych miastach (), podobnie jak 29 Małych Festiwali Ty i Ja odbywających się w mniejszych miejscowościach (), przybliżały ideę festiwalu wszystkim zainteresowanym, bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Byliśmy obecni również w Europie (violet) - w Parlamencie Europejskim w Brukseli (Belgia), Bursie (Turcja), Palermo (Włochy), Albie Iulii (Rumunia) oraz Londynie (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii).