17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 8-12 września 2020 r.

Aktualności


  • Nabór filmów do konkursu głównego 17. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja właśnie został otwarty. Na wasze zgłoszenia czekamy do 1 maja 2020.
  • Pięć festiwalowych dni w sześć filmowych minut - zapraszamy do obejrzenia podsumowania 16. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Zobaczcie, jak kolorowo, integracyjnie i pozytywnie było! Film znajdziecie na naszej stronie (okienko obok) lub na https://www.youtube.com/watch?v=joQCfd6djL0
  • 08 września 2019
    Trudno w to uwierzyć, ale 16. EFF Integracja Ty i Ja dobiegł końca. Dzięki Wam – naszym Gościom, Widzom, Przyjaciołom i Sympatykom – po raz kolejny program wydarzeń z plakatu zmienił się w pełne życia, optymizmu i otwartości, bezpretensjonalne wydarzenie, gdzie człowiekowi do człowieka jak naprawdę blisko. To Wasza zasługa!

Idea Festiwalu

Idea

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Uczą nas tego goście festiwalu, osoby z niepełnosprawnością – artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. Jesteśmy festiwalem otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.

W latach 2003 – 2019 pokazaliśmy niemal 700 filmów – ważnych, mądrych, odważnych – zabierając widzów w podróż dookoła świata. Statuetki Motyla w konkursie filmowym otrzymały takie obrazy jak W stronę morza (reż. Alejandro Amenábar), Motyl i skafander (reż. Julian Schnabel), Nietykalni (reż. Olivier Nakache, Eric Toledano), Dziewczyna z szafy (reż. Bodo Kox), Chce się żyć (reż. Maciej Pieprzyca) czy Nasza klątwa (reż. Tomasz Śliwiński). Co roku gościmy w Koszalinie aktorów, reżyserów, scenarzystów, krytyków filmowych, wykładowców, ludzi kultury i mediów.

 

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2019 roku EFF Integracja Ty i Ja będzie gościł w 50 miejscach w Polsce. Filmy prezentowane będą w 17 kinach w dużych miastach (), oraz w 33 małych miejscowościach i instytucjach w ramach „Małych Festiwali Ty i Ja” (). W ten sposób przybliżaliśmy widzom ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (). Nasze filmy i wystawa zdjęć z Fotokonfrontacji gościły również w Parlamencie Europejskim w Brukseli ().