Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • 10 listopada 2015
    W lipcu skończyła ledwie 62 lata. Powtarzając za Wisławą Szymborską: …tego się nie robi rodzinie, przyjaciołom, wielbicielom talentu. A jednak… Maria Idziak odeszła od nas 8 listopada 2015 r.
  • 12. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja już po raz trzeci wizytuje w Parlamencie Europejskim. Tym razem przedstawiciele festiwalu biorą udział w The ENIL Freedom Drive, kilkudniowym spotkaniu aktywistów z całej Europy, działających na rzecz poprawy życia osób niepełnosprawnych. Dziś (30 września) festiwal będzie miał indywidualną prezentację.
  • "Miewam stany depresyjne, ale jak widzę niepełnosprawnych facetów, którzy jadą przez Rumunię na motorach, to wtedy sobie myślę: 'Człowieku, przestań pier... Ludzie, którzy mają PRAWDZIWE problemy, robią niezwykłe rzeczy'" – mówi reżyser Bodo Kox, członek jury 12. EFF Integracja Ty i Ja, w wywiadzie dla portalu niepelnosprawni.pl.
  • Motyle rozdane! Jury w składzie Ryszard Bugajski (przewodniczący), Monika Kuszyńska, Bodo Kox i Mariusz Trzeciakiewicz po obejrzeniu 36. filmów konkursowych przyznało trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia. Najlepszy film wybrała też publiczność.

Idea Festiwalu

ideanowa

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2015 r. odbędzie się po raz dwunasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Dwukrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2014 r. także we Włoszech, Rumunii oraz Turcji.   

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2015 r. EFF Integracja Ty i Ja gości w 46 miejscowościach w Polsce. W 16. kinach studyjnych i lokalnych () wyświetlane są wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach mają miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Po raz kolejny festiwal gościć będzie w Parlamencie Europejskim w Brukseli (Belgia), a także w Palermo (Włochy), Madrycie (Hiszpania) i Londynie (Wielka Brytania) (violet).