Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • Wczorajsze trzymanie kciuków za Monikę Kuszyńską bardzo się opłaciło. Wokalistka zaśpiewała pięknie w półfinale i dostała się do finału festiwalu Eurowizja 2015, który odbędzie się w sobotę, 23 maja. Gratulujemy i kibicujemy Monice, jurorce konkursu filmowego 12. EFF Integracja Ty i Ja, z całych sił. Start o godz.21.00. Głosujmy!
  • Siatkarka, narciarz, blogerka, nurkująca podróżniczka i fryzjer-projektant. To oni: piękni, zdolni i odważni staną przed obiektywem aparatów i udowodnią, że wizerunek jest ich siłą podczas czerwcowych Fotokonfrontacji odbywających się w ramach 12. EFF Integracja Ty i Ja. Przedstawiamy sylwetki naszych modeli-uczestników warsztatów: Danuty Bujok, Andrzeja Szczęsnego, Izabeli Sopalskiej, Angeliki Chrapkiewicz-Gądek i Tomasza Karcza. ...
  • Fotokonfrontacje, które odbędą się 1 – 5 czerwca br. w Koszalinie, to kolejna aktywność w ramach 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Doświadczenia z warsztatów, jakie odbyły się w ubiegłych latach w Kołobrzegu i Połczynie Zdroju, utwierdziły nas w przekonaniu, że sztuka fotograficzna otwiera dla uczestników wspaniałe możliwości twórczego rozwoju, a ich efekty mogliśmy podziwiać na licznych wystawach. ...

Idea Festiwalu

idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2013 roku obchodził jubileusz dziesięciolecia. Przez tę dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Niegdyś kameralny i skromny, dziś festiwal jest nowoczesną imprezą o szerokim zasięgu.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Wartość festiwalu i jego potencjał mogliśmy w 2013 roku zaprezentować w Parlamencie Europejskim i Londynie, gdzie gościliśmy z wizytą.

Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w kolejnych festiwalowych programach swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

 

11. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja (), w roku 2014 gościł w 44 miejscowościach w całej Polsce. W 29 miejscowościach odbyły się Małe Festiwale Ty i Ja (), a w 15 miastach miały miejsce projekcje filmów w ramach projektu „2 dni z EFF Integracja Ty i Ja w kinach w Polsce” (). Pofestiwalowe przeglądy odbyły się również w 5 miejscach w Europie (violet) - w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz w Bursie (Turcja), Palermo (Włochy), Alba Iulii (Rumunia) i Londynie (Wielka Brytania).