Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • Pofestiwalowy katalog 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja już cieszy oko naszych przyjaciół i sympatyków w Polsce i za granicą. Tymczasem nas nieustająco cieszą i wzruszają słowa wstępu autorstwa Mikołaja Jazdona, przewodniczącego Jury tegorocznego konkursu filmowego. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji przeczytać go na papierze, cytujemy w całości, wraz z kilkoma ilustracjami naszego świeżutkiego wydawnictwa. ...
  • Do rozpoczęcia 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja jeszcze dużo czasu, ale już teraz zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby w ramach wolontariatu uczestniczyć w organizacji festiwalu. To bezcenne doświadczenie. Wolontariuszem może zostać każdy, bez względu na wiek. Zapraszamy serdecznie!
  • Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji, która towarzyszy Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu Integracja Ty i Ja od marca 2012 r. Widzowie obejrzą znakomity komediodramat „Elling” (Norwegia, 2001) w reżyserii Pettera Naessa.

Idea Festiwalu

idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2013 roku obchodził jubileusz dziesięciolecia. Przez tę dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Niegdyś kameralny i skromny, dziś festiwal jest nowoczesną imprezą o szerokim zasięgu.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Wartość festiwalu i jego potencjał mogliśmy w 2013 roku zaprezentować w Parlamencie Europejskim i Londynie, gdzie gościliśmy z wizytą.

Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w kolejnych festiwalowych programach swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

 

11. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja (), w roku 2014 gościł w 44 miejscowościach w całej Polsce. W 29 miejscowościach odbyły się Małe Festiwale Ty i Ja (), a w 15 miastach miały miejsce projekcje filmów w ramach projektu „2 dni z EFF Integracja Ty i Ja w kinach w Polsce” (). Pofestiwalowe przeglądy odbyły się również w 5 miejscach w Europie (violet) - w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz w Bursie (Turcja), Palermo (Włochy), Alba Iulii (Rumunia) i Londynie (Wielka Brytania).