14. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 5-9 września 2017 r.

Aktualności


  • 18 sierpień 2017
    Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu. LINK
  • 17 sierpień 2017
    Co roku w naszym festiwalu uczestniczy niemal setka wolontariuszy. Zadań dla nich nie brakuje: uczestniczą w organizacji imprezy, pomagają w obsłudze biura festiwalu, opiekują się osobami niepełnosprawnymi, biorą udział w przygotowaniach do wydarzeń artystycznych. Poza pracą wolontariusze mogą brać udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych, zdobyć nowe umiejętności i nabrać doświadczenia oraz z bliska przyjrzeć się, jak przebiega organizacj...
  • 16 sierpień 2017
    Festiwal "Integracja Ty i Ja" jest bogaty w wiele imprez towarzyszących. W tym roku odbędą się dwa bardzo ciekawe koncerty. Na inaugurację Festiwalu (5 września) występi Gaba Kulka a na jego zakończenie (9 września) wystąpi zespół Remont Pomp z gościnnym udziałem saksofonisty Raya Dickaty'ego  

Idea Festiwalu

Idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2017 r. odbędzie się po raz czternasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Trzykrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji oraz osób z niepełnosprawnością. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów z niepełnosprawnościami, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2016 r. EFF Integracja Ty i Ja gościł w 45 miejscach w Polsce. W 15. kinach () wyświetlane były wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach miały miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Przegląd filmów EFF Integracja Ty i Ja odbył się również w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli (Belgia)()