Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • 11. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” została podsumowana w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Ostatni w tym roku, ale za to najważniejszy pofestiwalowy przegląd został zorganizowany we współpracy z europosłem Markiem Plurą. Wśród gości byli m.in. Henri Malosse, prezydent Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego oraz europosłowie Jan Olbrycht, Julia Pitera i Bogdan Wenta.
  • Już w środę 19 listopada 2014 r., o godzinie 18.00, Europejski Festiwal Integracja Ty i Ja ponownie zagości w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Dzięki zaproszeniu ze strony europosła Marka Plury, europarlamentarzyści oraz wszyscy chętni mieszkańcy Brukseli i okolic obejrzą trzy filmy dotyczące niepełnosprawności i zapoznają się z ideą Festiwalu. Serdecznie zapraszamy!
  • 24 października 2014
    Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację, że w wyniku wybuchu gazu w jednej z katowickich kamienic zginęła Brygida Frosztęga-Kmiecik, dziennikarka, reportażystka, reżyserka, jej mąż oraz dwuletni synek. W ubiegłym roku Brygida Frosztęga-Kmiecik była gościem naszego festiwalu. Przywiozła do Koszalina swój "Inny film". Łączymy się w bólu z Bliskimi Brygidy i Jej Rodziny.

Idea Festiwalu

idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2013 roku obchodził jubileusz dziesięciolecia. Przez tę dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Niegdyś kameralny i skromny, dziś festiwal jest nowoczesną imprezą o szerokim zasięgu.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Wartość festiwalu i jego potencjał mogliśmy w 2013 roku zaprezentować w Parlamencie Europejskim i Londynie, gdzie gościliśmy z wizytą.

Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w kolejnych festiwalowych programach swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce

 

 

11. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja (), w roku 2014 gościł w 43 miejscowościach w całej Polsce. W 28 miejscowościach odbyły się Małe Festiwale Ty i Ja (), a w 15 miastach miały miejsce projekcje filmów w ramach projektu „2 dni z EFF Integracja Ty i Ja w kinach w Polsce” ().