Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • Wydawnictwo pofestiwalowe, dokumentujące przebieg 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, jest już dostępne na naszej stronie internetowej w wersji elektronicznej. Zapraszamy do oglądania oraz wspominania najważniejszych i najciekawszych wydarzeń festiwalowych z roku 2014.
  • Monika Kuszyńska, wokalistka, w 2006 r. uległa wypadkowi, w wyniku którego do dziś porusza się na wózku. Po raz pierwszy po wypadku pojawiła się na scenie w Koszalinie podczas 7. EFF Integracja Ty i Ja w 2010 r. W maju będzie reprezentować Polskę na Eurowizji, a we wrześniu zasiądzie w jury konkursu filmowego 12. EFF Integracja Ty i Ja.
  • Za nami już 3 spotkania tegorocznej edycji "Filmowej Akademii Integracji", organizowanej w ramach 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Uczestnicy Akademii, wśród których były m.in. osoby ze Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej i studenci pedagogiki Politechniki Koszalińskiej, mieli możliwość zapoznania się z takimi obrazami jak "Śniegowe Ciastko" M. Evansa, "Elling" P. Naessa i "Jasminum" J. J. Kolskiego.

Idea Festiwalu

idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2013 roku obchodził jubileusz dziesięciolecia. Przez tę dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w trzydziestu miejscowościach. Niegdyś kameralny i skromny, dziś festiwal jest nowoczesną imprezą o szerokim zasięgu.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Wartość festiwalu i jego potencjał mogliśmy w 2013 roku zaprezentować w Parlamencie Europejskim i Londynie, gdzie gościliśmy z wizytą.

Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w kolejnych festiwalowych programach swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

 

11. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja (), w roku 2014 gościł w 44 miejscowościach w całej Polsce. W 29 miejscowościach odbyły się Małe Festiwale Ty i Ja (), a w 15 miastach miały miejsce projekcje filmów w ramach projektu „2 dni z EFF Integracja Ty i Ja w kinach w Polsce” (). Pofestiwalowe przeglądy odbyły się również w 5 miejscach w Europie (violet) - w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz w Bursie (Turcja), Palermo (Włochy), Alba Iulii (Rumunia) i Londynie (Wielka Brytania).