15. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 4-8 września 2018 r.

Aktualności

19 lipiec 2018

Hasło: Rodzina bez retuszu

A teraz pora na kilka słów o naszym tegorocznym, festiwalowym haśle. Brzmi ono „Rodzina bez retuszu”. Hasło jest mocne, ale takie miało być. Ma podkreślać wszystkie aspekty związane z funkcjonowaniem rodziny, w której problem niepełnosprawności występuje – te dobre, ale również te złe. Aspekty, o których będziemy chcieli otwarcie rozmawiać w trakcie festiwalu, bez ograniczeń, bez barier…. Jak co roku…
Autorem tegorocznego hasła festiwalu, podobnie jak haseł poprzednich trzech edycji, jest dr Piotr Szarszewski, medioznawca z Politechniki Koszalińskiej.

18 lipiec 2018

Aleksander Orzechowski w Elblągu

Kolejne fotokonfrontacje za nami. Tym razem, wybitny fotografik Aleksander Orzechowski odwiedził w Elblągu Rafała i Karolinę Rockich oraz ich córkę Wiktorię. Przypominamy, że w tym roku fotograficy odwiedzają rodziny w ich własnych środowiskach. Przekazują na zdjęciach ich codzienne życie i radzenie sobie z przeszkodami. To dlatego, że hasło tegorocznego Festiwalu to "Rodzina bez retuszu". Efekty fotokonfrontacji zobaczycie na wystawie w trakcie Festiwalu.
Pamiętajcie, widzimy się od 4 do 8 września! 

 

36948350 10155299962732587 8041110854734708736 n

06 lipiec 2018

Stanisław Składanowski w Malborku

Kontynuujemy nasze fotokonfrontacje. 
Przypominamy, że w tym roku skupiamy się na rodzinach w ich codziennym środowisku. Hasłem zbliżającej się 15. edycji naszego Festiwalu jest "Rodzina bez retuszu". 
Znakomity fotografik Stanisław Składanowski, który jako jeden z niewielu dokumentował strajk w Stoczni Gdańskiej w roku 1980, odwiedził Malbork gdzie stworzył fotoreportaż o rodzinie, w której młoda dziewczyna opiekuje się mamą z niepełnosprawnością. 
Efekty poznamy na wystawie we wrześniu. Już teraz gorąco zapraszamy.

25 czerwiec 2018

Plakat 15. Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja"

Przedstawiamy oficjalny plakat tegorocznej edycji Festiwalu.

Autorem jest Grzegorz Otulakowski – koszalinianin,  projektant graficzny.  Edukację plastyczną rozpoczął w Pąństwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie, kontynuując ją studiując malarstwo w Poznaniu na Państwowej Wyzszej Szkole Sztuk Plastycznych. Zajmuje się grafiką reklamową, jest twórcą haseł i kampani reklamowych. Od kilku lat bierze udział w cyklicznej wystawie interduscyplinarnej „Fala” jako komisarz wspomagający i twórca oprawy graficznej wydarzenia. 

Już wkrótce kolejne informacje na temat zbliżającej się jubileuszowej edycji Festiwalu.

plakat na FB

21 czerwiec 2018

Kolejna Akademia Filmowa

 

kolejna Filmowa Akademia Integracji za nami  Tak tak jak poprzednio poprowadził ją filmoznawca Wojciech Otto. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 8 a w drugim z Zespołu Szkół nr 9. Prezentowane filmy to: "Joanna" reż. Aneta Kopacz (mega wzruszający), "Jakiego koloru jest miłość" reż. Alina Mrowińska (bohaterowie byli u nas w zeszłym roku) i "120 cm" reż. Krzysztof Kotlarski.

Kolejne Akademie już wkrótce.

 

12 czerwiec 2018

Fotokonfontacje w nowej odsłonie

 

Tegoroczne hasło Festiwalu to "Rodzina bez retuszu". W związku z tym nasi zaprzyjaźnieni fotograficy odwiedzają rodziny w ich miejscowościach i domach czyli w naturalnym, codziennym środowisku. Tam powstają fotoreportaże, które już we wrześniu będziecie mogli zobaczyć na naszym Festiwalu.
Ze swojej fotowyprawy wrócił właśnie Wojtek Szwej. Odwiedził Międzygórze i małżeństwo Bożenę i Macieja Horbowskich.

Relacje z kolejnych fotokonfrontacji wkrótce