Integracja Ty i Ja - Małe Festiwale

15. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 4-8 września 2018 r.

Małe Festiwale „Ty i Ja” 2018

 

Małe Festiwale „Ty i Ja” 2018 r.
Wszystkie filmy w wersji zwykłej i z audiodeskrypcją

Listę miast opublikujemy wkrótce!

 

1. Luis, Luis, reż. José Carlos Castaño, Hiszpania 2015, 11 min.
Luis to wyjątkowa osoba. Ma w sobie magię, radość, współczucie i umiejętności, które może rozwijać w swoim codziennym życiu oraz na arenie sportowej.

 1 1341

 

 

2. Nie ukryjesz się przed prawdą (You Can’t Hide From The Truth), reż. Amaru Ardonis Amasi, Zimbabwe, Wielka Brytania 2016, 29 min.
Film jest muzyczną historią rodziny żyjącej w czasach kryzysu ekonomicznego i politycznego. Chłopiec i jego ojciec próbują wiązać koniec z końcem na ulicach Zimbabwe. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec podąża za muzycznymi marzeniami z przeszłości, mogącymi wpłynąć na przyszłość syna.

 2 73

 

 

3. Oko Minotaura (The Eye of the Minotaur), reż. Borislav Kolev, Bułgaria 2017, 45 min.
Dennis jest 18 - letnim chłopakiem, który pragnie miłości, rodziny oraz sukcesu zawodowego. Urodził się niewidomy ale nie przeszkadza mu to w osiąganiu celów. Trenuje różne sporty, dużo czyta, wypracował sobie nawet sposób na oglądanie filmów, ale jego największym marzeniem jest zostać rzeźbiarzem.

 3 891

 

 

4. Zabrudzone róże (Dirty Roses), reż. Petra Terzi, Grecja 2016, 6 min.
Film o sile ducha osób z niepełnosprawnością i zarazem uchodźców uciekających przed wojną. Obawa, miłość i wola życia składają się powiedzenie: „co nas nie zabije to nas wzmocni”.

 4 756

 

 

5. Dwa światy (Two Worlds), reż. Maciej Adamek, Polska 2016, 52 min.
Portret rodziny, w której rodzice są głuchoniemi. 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym, jak życie każdej rodziny.

 5 639

 

 

6. Na szczęście (Fortunately), reż. Piotr Januszkiewicz, Polska 2017, 23 min.
Film opowiedziany z perspektywy młodszego brata. Piotr przedstawia Michała, i jego perypetie o pogoni za szczęściem i miłością. Michał kocha samochody i szybką jazdę. Nie zwalnia nawet po wypadku, do którego doszło, gdy wracał z pierwszej randki z Agnieszką. Zaraz później – ku niezadowoleniu rodziców – kupuje kolejne auto, by móc odwiedzać kobietę swoich marzeń. Rozbicie samochodu i spotkanie właściwej osoby, to nie koniec przygody, a dopiero jej początek.

 6 559

 

 

7. Niebo jest wszędzie niebieskie (The Sky is Blue Everywhere), reż. Gina Wenzel, Niemcy 2016, 27 min.

U Marka zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Zrozpaczony, nie wie jak i kiedy powiedzieć o tym swojej dziewczynie Sophie.

 

 7 455