18. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 7-11 września 2021 r.

Pofestiwalowe przeglądy zagoszczą w tym roku już w 5 krajach. Po ubiegłorocznej udanej prezentacji w Parlamencie Europejskim zgłaszają się kolejne kraje zainteresowane pokazaniem najlepszych filmów z Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

W październiku i listopadzie wybrane filmy zakwalifikowane do festiwalowych konkursów obejrzą widzowie w Londynie (Wielka Brytania), Sewilli (Hiszpania), Palermo (Włochy), Alba Iulia (Rumunia) oraz w Bursie (Turcja). Zostaną tam zaprezentowane dokumenty z Argentyny,  Armenii, Finlandii, Polski i Wielkiej Brytanii.  Duża rozpiętość geograficzna produkcji  umożliwi porównanie tych samych problemów osób niepełnosprawnych w różnych zakątkach świata.

Przeglądy Europejskiego Festiwalu Filmowego  Integracja Ty i Ja do 2012 roku odbywały  się tylko w Polsce. W ubiegłym roku impreza po raz pierwszy wyszła poza granice kraju. Z okazji 10-lecia jej dorobek zaprezentowano na forum Parlamentu Europejskiego w Brukseli oraz  w Londynie. W tym roku po raz pierwszy w swojej historii festiwal będzie obecny już nie tylko w kilkudziesięciu polskich miastach, za sprawą „Małych Festiwali” i pokazów w kinach studyjnych, ale w całej Europie.

Ma to duże znaczenie nie tylko dla samej imprezy, ale przede wszystkim dla promocji filmowców podejmujących trudne, społeczne tematy i zwrócenia uwagi na problemy osób niepełnosprawnych.

Bliższych informacji udziela:
Marcin Urban
m.urban @ integracjatyija.pl