18. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 7-11 września 2021 r.

Aktualności

Festiwal - dzień drugi

Konferencja naukowa, seanse konkursowe, quiz, spotkania z paraolimpijczykami oraz z jurorami - drugi dzień festiwalu "Integracja Ty i Ja" obfitował w wiele, ciekawych wydarzeń.  

Naukowcy, urzędnicy i społecznicy zaangażowani w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością wzięli udział w konferencji naukowej "Kultura dostępna". Wydarzenie podzielone było na części - teoretyczną i praktyczną, w ramach której przeprowadzone zostały warsztaty z języka migowego. O tym, jak sprawić, by nie wykluczać osób z niepełnosprawnościami z życia kulturalnego mówili m.in. członkowie wrocławskiej fundacji Katarynka.

O przełamywaniu barier i ograniczeń oraz o pasji, która napędza do życia opowiadali podczas spotkań m.in. z młodzieżą z koszalińskich szkół paraolimpijczycy. Sportowcy odwiedzili także Zakład Karny. Rozmowy prowadził Krzysztof Głombowicz, dziennikarz i komentator sportowy. 

spotkanie szkoa 2

W Centrum Festiwalowym w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej o swoich planach zawodowych, wrażeniach z festiwalu i artystycznych wyzwaniach mówili jurorzy Integracji - Marta Lipińska, Adam Woronowicz i Marcin Bortkiewicz. - Czuję się tu wspaniale. Mam wrażenie, że to miejsce pełne jest radosnych ludzi - wskazała Marta Lipińska.  - Filmy, które tu oglądam uświadomiły mi, czym tak naprawdę jest życie z widmem nieuleczalnej choroby - dodał Adam Woronowicz. - Nie wiem, czy zdecydowałbym się teraz przyjąć rolę człowieka z niepełnosprawnością, bądź takiego, który wie, że zostało mu niewiele czasu, bo dla mnie to byłoby tylko wyzwanie zawodowe, ale dla kogoś to smutna rzeczywistość, z którą musi się mierzyć.

spotkanie z aktorami 7