19. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 6-10 września 2022 r.

Aktualności

Tydzień Osób Niepełnosprawnych w Europejskim Trybunale Obrachunkowym

 

 

W Europejskim Trybunale Obrachunkowym w Luksemburgu po raz pierwszy zorganizowany został Tydzień Osób Niepełnosprawnych.
Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali Barbara Jaroszyk, dyrektor Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja oraz Wojciech Szwej, artysta fotografik i twórca Fotokonfrontacji, który wygłosił prelekcję online dotyczącą fotografii, pracy z osobami z niepełnosprawnością oraz Fotokonfrontacji. W Trybunale zaprezentowana została wystawa 20 prac, które powstały podczas dziesięciu edycji Fotokonfrontacji.
Fotokonfrontacje
Organizatorzy festiwalu "Integracja Ty i Ja" otrzymali list z podziękowaniami od Marka Opioły, członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Jego treść publikujemy poniżej:
 
Pragnę bardzo gorąco podziękować Państwu za udział w Tygodniu Osób Niepełnosprawnych, organizowanym po raz pierwszy w historii Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.
Zarówno wystawa, jak i prezentacja podczas sesji otwarcia, spotkały się z niepowtarzalnym odzewem wśród członków i pracowników Trybunału oraz przedstawicieli innych instytucji śledzących sesję.
Nasze wydarzenie jest dopiero w połowie, a ja nieprzerwanie odbieram gratulacje dla Pana za fantastyczne zdjęcia i wystąpienie. Proszę o przekazanie gratulacji i wyrazów najwyższego uznania również wszystkim osobom na nich przedstawionym oraz innym zaangażowanym w projekt.
Z ogromnym szacunkiem i uznaniem podchodzę do Państwa działalności i wszystkich inicjatyw.
Mam nadzieję, że będziemy je mogli regularnie prezentować w Luksemburgu, nie tylko w naszym Trybunale, ale również w innych instytucjach. Pozwolę sobie Państwa promować gdzie tylko to będzie możliwe.
Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuję za zaangażowanie oraz doskonałą współpracę z moim Gabinetem i innymi pracownikami Trybunału. Wierzę, że w czasie przyszłorocznej edycji Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w Europejskim Trybunale Obrachunkowym spotkamy się osobiście, będzie mi bardzo miło Państwa gościć w Luksemburgu.
264973733 602351917667515 8911556934711626414 n