19. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 6-10 września 2022 r.

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów phocagallery/2016/Film_Akad_Int/Wszystkie,limit=1,limit_quantity=5 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Filmowa Akademia Integracji

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów phocagallery/2016/Film_Akad_Int/Wszystkie,limit=1,limit_quantity=5 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Filmowa Integracja Ty i Ja

W ramach tegorocznej edycji Filmowej Akademii Integracji działającej w ramach Europejskiego Festiwalu Integracja Ty i Ja pod hasłem „Mistrzowie sportu, mistrzowie życia” odbyło się już dwanaście spotkań. Akademie odbywały się kolejno 17 lutego, 15 i 23 marca, 05 i 19 kwietnia oraz 10 i 24 maja, 7 i 13 czerwca, 19 października oraz 7 i 8 listopada w sali kina Alternatywa w Koszalinie. Udział w nich wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 i Nr 4, Gimnazjum Nr 3 i Nr 11, VI Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie, Zespołu Szkół Nr 10 i 11, jak również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Przyszłość” i „Odrodzenie”, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Nr 1 i Nr 2 w Koszalinie oraz niewidomi i niedowidzący czytelnicy „książek mówionych” Koszalińskiej Biblioteki Publicznej im. im. Joachima Lelewela i słuchacze Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie. Na widowni gościliśmy również prezesa Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, dyrektor Zakładu Karnego w Koszalinie oraz przewodniczącego Rady Kultury przy Prezydencie Miasta. Widzowie obejrzeli następujące filmy: „To nie koniec drogi” w reż. Roberta Czyżewicza, Jarosława Frankowskiego i Sebastiana Korczaka; „Drugie życie” Sylwii Michałowskiej, „Ucieczka z kina „Wolność” Wojciecha Maraczewskiego, „Ósmy dzień” Jaco Van Dormaela, „Vincent chce nad morze” Ralfa Huettnera, "Elling" Pettera Naessa, „Życie stylem dowolnym” Adama Palenty, „Olimpijczycy” Jerzego Jernasa i „Tajemniczy ogród” Agnieszki Holland i „Dziewczyna z szafy” Bodo Kox'a.

Na spotkaniach nie zabrakło również wybitnych sportowców, jak Huberta Wyszyńskiego, Grzegorza Lanzera, Macieja Sochala, Tomasza Majewskiego, Pawła Spisaka i Romualda Rasiaka, z którymi można było poprowadzić ciekawą konwersację. Każda projekcja filmu poprzedzona była wstępem, który opatrzył dr Piotr Szarszewski. Dla osób niewidomych i niedowidzących odbyły się specjalne pokazy filmowe z audiodeskrypcją. Każde spotkanie pozwala na zrozumienie tego, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiągnięciu sukcesu.

 

  • 01_01
  • 01_02
  • 01_03
  • 01_04
  • 03_01

Zobacz pełną galerię zdjęć z Filmowej Akademii Integracji TUTAJ