19. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 6-10 września 2022 r.

Integracja Ty i Ja po raz drugi w Parlamencie Europejskim

11. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” została podsumowana w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Ostatni w tym roku, ale za to najważniejszy pofestiwalowy przegląd został zorganizowany we współpracy z europosłem Markiem Plurą. Wśród gości brukselskiego przeglądu byli m.in. Henri Malosse, prezydent Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego, europosłowie Jan Olbrycht, Julia Pitera i Bogdan Wenta, a także przedstawiciele międzynarodowych organizacji działających na rzecz osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Marek Plura, znany w Polsce z działalności na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych między innymi jako poseł, w tym roku rozpoczął swoją pierwszą kadencję w Parlamencie Europejskim. Otwierając przegląd podkreślił rolę jaką spełnia ta instytucja w zakresie wyrównywania szans wszystkich obywateli Europy, ale także jak wiele jest jeszcze do zrobienia na całym kontynencie.

Projekcja poruszyła europosłów i zaproszonych gości. Po sensie podkreślano szczególnie heroizm osób niepełnosprawnych w walce z przeciwnościami losu, a także barierami prawnymi i architektonicznymi, z którymi zmagają się na co dzień.